Wczasy zdrowotne Rabka-Zdrój

Rabka Zdrój Park Zdrojowy

Zdrowy wypoczynek w górach

Leczniczy mikroklimat, zdrowe, górskie powietrze i znane od 150 lat rabczańskie solanki to naturalne walory jakie oferuje uzdrowisko Rabka-Zdrój.

Jednym ze sposobów na połączenia wypoczynku z zabiegami wzmacniającymi ciało oraz sprawność fizyczną są wczasy zdrowotne. Dla osób, które pragną zadbać o zdrowie pod okiem specjalistów, Rabka posiada rozbudowaną bazę odnowy biologicznej, w której skorzystać można z bogatej oferty zabiegów leczniczych: od kąpieli solankowych poprzez masaże, okłady borowinowe, po światłolecznictwo i krioterapię. Zabiegi zdrowotne w Rabce są doskonałą okazją do przywrócenia równowagi energetycznej ciała i ducha, oraz poprawy samopoczucia.

Niewątpliwym atutem Rabki jest wybudowana w 2009r. Tężnia Solankowa, w której każdy bezpłatnie może skorzystać z dobroczynnego działania solanki. Spacerując wokół tężni można poczuć się jak nad morzem. Spływająca solanka rozpryskuje się tworząc aerozol zawierający minerały i mikroelementy, które wzmacniają odporność, korzystnie wpływają na choroby układu oddechowego, nerwowego, a także problemy dermatologiczne skóry. Lecznicze właściwości rabczańskiej solanki wykorzystywane są również podczas bardzo popularnych w Rabce inhalacji, kąpieli solankowych, czy seansów w jaskini solnej.

Pobyt w Rabce to możliwość skorzystania również z leczniczych właściwości tutejszych wód mineralnych ze Zdrojów "Hanna", "Dziedzilla", "Szczawa I" i "Szczawa II", które korzystnie wpływają m.in. na schorzenia dróg oddechowych, choroby układu moczowego, zaburzenia czynności układu pokarmowego, cukrzycę, otyłość, stany zmęczenia po dużym wysiłku.

Oprócz oferty leczniczej na terenie Rabki skorzystać można z różnorodnych zabiegów SPA. Pielęgnacyjno-relaksacyjne zabiegi to doskonały sposób na regenerację sił i poprawę urody. Rytuały z kawą, czekoladą czy kozim mlekiem wprowadzą w stan głębokiego odprężenia pozwalając oderwać się od codzienności. Zatem wyjazd do Rabki to wspaniały sposób na poprawę nastroju oraz udany i zdrowy wypoczynek w górach.