Wczasy rodzinne w górach, Rabka-Zdrój

Rabka Zdrój Park Zdrojowy

Rodzinne wakacje w Rabce

Letni wyjazd do Rabki to wspaniały sposób na udany wypoczynek dla całej rodziny. Liczne atrakcje - wędrówki po górach, wspólny wypad na basen, wyścigi na gokartach albo zabawa w Rabkolandzie to tylko niektóre z wakacyjnych atrakcji Miasta Dzieci Świata. Wyjątkowo kolorowy o tej porze roku rabczański Park Zdrojowy przyciąga dzieci w każdym wieku. Można tu skorzystać z placów zabaw, miasteczka komunikacyjnego, boisk sportowych oraz tras rowerowych.

Górskie krajobrazy, korzystny mikroklimat oraz liczne ścieżki spacerowe sprzyjają pieszym wędrówkom. Przez miasto przebiega kilka szlaków na okoliczne szczyty dla bardziej wytrwałych turystów, oraz łatwiejsze trasy przeznaczone na rodzinne wędrówki z dziećmi. Niewysokie, ale piękne góry przyciągają swoim urokiem, a górskie spacery stanowią ciekawy sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu oraz wzmacniają kondycję i odporność organizmu.

W ciągu ok. godziny dotrzeć można do wieży widokowej znajdującej się na zboczu góry Polczakówka. Ze szczytu wieży rozpościera się piękny widok na okoliczne góry - Luboń Wielki wraz z Beskidem Wyspowym, Gorce i Pasmo Babiogórskie oraz Tatry. Natomiast 15 minut spaceru od centrum Rabki znajduje się Leśna Ścieżka Edukacyjna na Krzywoniu, gdzie zwiedzający znajdą wiele atrakcji przyrodniczych oraz wygodne przystanki z miejscami do odpoczynku dla całej rodziny. Ścieżka dydaktyczna to nie tylko atrakcja turystyczna, ale także znakomite miejsce na lekcje przyrody, gdzie dzieci poprzez zabawę i doświadczanie, rozwijają się i przyswajają wiedzę dużo szybciej.

Warto zatem pamiętać, że turystyka rodzinna wspiera wielostronny rozwoju dziecka. Wszystko, co zobaczymy na własne oczy, dotkniemy, doświadczymy, pozostaje na długo w naszej pamięci, staje się częścią nas i przynosi znacznie lepsze efekty niż np. przeczytanie obszernej literatury na dany temat.

Rabka latem to również wiele imprez plenerowych, koncertów, festiwali, warsztatów. Z myślą o najmłodszych Gościach organizowany jest Wakacyjny Festiwal Bajek Baśni i Legend, warsztaty plastyczne, Letnia Akademia Filmowa, na której nauczyć się można animacji oraz dowiedzieć jak powstaje film. Aż do ostatniego dnia sierpnia w Miejskim Amfiteatrze odbywają się Taneczne Wakacje, czyli bezpłatne warsztaty tańca dla dzieci, młodzieży i dorosłych prowadzone przez finalistów You Can Dance (zobacz więcej na stronie facebook).

Rodzinne wakacje w Rabce to również możliwość poznania tradycji i kultury Podhala. W tym roku organizowanych jest kilka festiwali m.in. Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych, Święto Dzieci Gór oraz polsko-meksykański festiwal Mexican-Polish Folk Meeting.

Zapraszamy do spędzenia tej pięknej pory roku w rabczańskiej Willi do Słońca. Pobyt w naszych apartamentach to doskonała okazja, by połączyć rodzinny wypoczynek z zabawami w górskim klimacie i zapewnić dzieciom wiele atrakcji. Komfortowo urządzone apartamenty z własną łazienką i aneksem kuchennym zapewnią domową atmosferę i nieskrępowany pobyt wszystkim naszym Gościom, a bezpieczny ogród będzie idealnym miejscem do gier, zabaw i nawiązywania znajomości z rówieśnikami.