Aktywny wypoczynek Rabka-Zdrój

Rabka Zdrój Park Zdrojowy

Zdrowo i aktywnie w górach

Lato w Rabce to idealny czas na aktywny wypoczynek w górskim klimacie. Oprócz zalet uzdrowiskowych miasto przyciąga turystów wieloma terenami rekreacyjnymi oraz trasami spacerowymi. Piękne, malownicze okolice doskonale nadają się do uprawiania górskich wędrówek. Z Rabki prowadzą liczne szlaki piesze i rowerowe na okoliczne szczyty: Maciejowa, Turbacz, Stare Wierchy czy Luboń Wielki. Niewysokie, ale piękne góry przyciągają swoim urokiem, a długie przechadzki doskonale rozładowują stres, poprawiają samopoczucie są również dobrą okazją na oderwanie się od pracy i codziennych obowiązków.

Liczne ścieżki spacerowe oraz rozległy Park Zdrojowy dają możliwość uprawiania Nordic Walkingu czyli bardzo popularnej i zdrowej formy spędzania czasu na świeżym powietrzu, połączonej z możliwością korzystania z naturalnych walorów leczniczych Uzdrowiska oraz poznawania zakątków Rabki i okolic.

Oferta rekreacyjna uzdrowiska daje możliwość skorzystania z jazdy konnej, kortów tenisowych, boiska do siatkówki plażowej, koszykówki, piłki nożnej oraz basenu. Również pasjonaci sportów ekstremalnych nie będą się w Rabce nudzić. Firmy eventowe oferują możliwość zorganizowania m.in. paintballu, wyścigów na quadach czy przelotów paralotnią nad miastem.

Dzięki dogodnej lokalizacji Rabka jest doskonałą bazą wypadową do jednodniowych wycieczek. Bliskość Zakopianki sprawia, że już w ciągu godziny dojechać można do Krakowa, Zakopanego czy na baseny termalne w Białce, Bukowinie lub Szaflarach.

Różnorodność letniej oferty Uzdrowiska pozwoli każdemu odnaleźć skuteczny sposób na aktywny wypoczynek, wzmocnić siły oraz przeżyć wspaniałe, wakacyjne chwile inspirowane górskim krajobrazem.